Rating List
Points / Hour List
Tournament List
Player / Country List

Select Player 1

County Team Championship 2009 - 2009-11-29

1st Round: Cleveland – Cambridgeshire A
John Murphy
225 : 198
Jimmy Chambers
Geoff McArgle
288 : 105
Gary Norman
Steve Best
249 : 177
Michael White

Last 16: Cornwall B – Suffolk A
Geoffrey Lingard
316 : 220
Steven Kerr
D. Clue
250 : 207
Richard Gammon
David White
174 : 521
Phil Mumford

Last 16: Cornwall A – Suffolk B
Dave White
315 : 190
Steve Springham
Chris Mitchell
347 : 132
Steve Gammon
Charlie Gay
269 : 213
Peter Hobson

Last 16: Derbyshire – Cambridgeshire B
Jim McCann
286 : 203
Keith Lloyd
Dave Pownall
204 : 156
Ron Agnew
David Rees
188 : 220
Greg English

Last 16: Devon – Sussex
Bill Andress
333 : 189
S. Hall
Michael Williams
381 : 186
Richard Barrett
Derek Walker
218 : 117
Steve Roberts

Last 16: Lincolnshire – Cleveland
Robert Hall
426 : 111
John Murphy
Eamonn Taylor Sn
236 : 197
Steve Best
Chris Taylor
134 : 270
Geoff McArgle

Last 16: Norfolk A – Middlesex
Nathan Mann
225 : 218
Michael Wright †
Phillip Welham
483 : 133
Steve Russell
Gary Lewis
163 : 224
Gareth Wakeford

Last 16: Yorkshire A – Norfolk B
Jonathan Bagley
382 : 152
Gavin Lewis
Bob Patterson
235 : 129
Alan Cheetham
Stephen Crosland
174 : 243
Jamie Edwards

Last 16: Yorkshire B – Kent
Richard Bowes
242 : 210
David Smith
Brian Cousen
274 : 94
Leo Hare
Richard Lodge
178 : 254
Andy Phillips

Quarter Finals: Cornwall A – Cornwall B
Dave White
289 : 181
David White
Chris Mitchell
233 : 233
Geoffrey Lingard
Charlie Gay
333 : 188
D. Clue

Quarter Finals: Lincolnshire – Yorkshire B
Robert Hall
375 : 123
Richard Bowes
Chris Taylor
264 : 102
Brian Cousen
Eamonn Taylor Sn
209 : 213
Richard Lodge

Quarter Finals: Norfolk A – Derbyshire
Nathan Mann
224 : 153
Jim McCann
Phillip Welham
351 : 173
David Rees
Gary Lewis
239 : 225
Dave Pownall

Quarter Finals: Yorkshire A – Devon
Stephen Crosland
400 : 173
Bill Andress
Jonathan Bagley
406 : 201
Michael Williams
Bob Patterson
208 : 177
Derek Walker

Semi Finals: Lincolnshire – Cornwall A
Robert Hall
265 : 217
Dave White
Chris Taylor
286 : 172
Chris Mitchell
Jamie Barker
216 : 240
Charlie Gay

Semi Finals: Yorkshire A – Norfolk A
Stephen Crosland
225 : 177
Nathan Mann
Jonathan Bagley
252 : 241
Phillip Welham
Bob Patterson
352 : 152
Gary Lewis

Final: Lincolnshire – Yorkshire A
Chris Taylor
290 : 211
Jonathan Bagley
Jamie Barker
203 : 181
Bob Patterson
Robert Hall
196 : 245
Stephen Crosland

Plate Quarter Finals: Cambridgeshire A – Middlesex
Jimmy Chambers
179 : 93
Michael Wright †
Gary Norman
170 : 104
Steve Russell
Michael White
136 : 104
Gareth Wakeford

Plate Quarter Finals: Kent – Cambridgeshire B
David Smith
126 : 81
Keith Lloyd
Andy Phillips
153 : 53
Ron Agnew
Liam Hare
75 : 126
Greg English

Plate Quarter Finals: Norfolk B – Cambridgeshire A
Jamie Edwards
152 : 85
Jimmy Chambers
Gary Lewis
113 : 112
Gary Norman
Alan Cheetham
120 : 107
Michael White

Plate Quarter Finals: Norfolk B – Suffolk A
Jamie Edwards
132 : 50
Phil Mumford
Gavin Lewis
131 : 93
Steven Kerr
Alan Cheetham
159 : 56
Richard Gammon

Plate Final: Norfolk A – Kent
Jamie Edwards
327 : 124
David Smith
Gavin Lewis
274 : 184
Liam Hare
Alan Cheetham
186 : 140
Andy Phillips


Return to Tournament List
Select Player 2

Copyright 2017 billiard-junkies.org - All rights reserved.
Flag icons by Icondrawer.

Imprint

Felix Knoll | redphex@redphex.net
2380 Perchtoldsdorf | Austria