Rating List
Points / Hour List
Tournament List
Player / Country List

Select Player 1

County Team Championship 2005 - 2005-12-11

1st Round: Derbyshire – Northamonshire
Jim McCann
119 : 217
Matthew Sutton
Dave Pownall
195 : 148
Malcolm Lax
David Rees
291 : 90
Brian Dix

Quarter Finals: Derbyshire – Yorkshire B
Jim McCann
246 : 184
Rob Armitage
Dave Pownall
211 : 195
Matthew Peaker
David Rees
205 : 167
Richard Bowes

Quarter Finals: Lincolnshire – Kent
Robert Hall
302 : 123
Robert Shanks
Dean Manders
293 : 127
Neil Jeffries
Branson Hoole
341 : 116
Chris Carpenter

Quarter Finals: Teesside – Hampshire
Mark Hatton
241 : 312
John Mullane
Billy Bousfield
311 : 119
Paul Adams
Darren Kell
271 : 162
Terry Azor

Quarter Finals: Yorkshire A – Suffolk A
Stephen Crosland
242 : 238
Scott Nevard
Richard Lodge
235 : 140
Steve Springham
Tony Clegg
292 : 186
Steven Kerr

Semi Finals: Derbyshire – Lincolnshire
Jim McCann
233 : 279
Robert Hall
Dave Pownall
259 : 154
Dean Manders
David Rees
223 : 195
Branson Hoole

Semi Finals: Teesside – Yorkshire A
Billy Bousfield
303 : 194
Stephen Crosland
Darren Kell
265 : 245
Richard Lodge
Mark Hatton
247 : 291
Tony Clegg

1st Round: Hampshire – Devon
John Mullane
264 : 183
Andy Luke
Paul Adams
258 : 235
Steve Canniford
Terry Azor
251 : 168
Bill Andress

Final: Teesside – Derbyshire
Billy Bousfield
283 : 183
Jim McCann
Mark Hatton
259 : 161
Dave Pownall
Darren Kell
144 : 159
David Rees

1st Round: Kent – Middlesex
Robert Shanks
164 : 276
Michael Wright †
Neil Jeffries
263 : 154
Brian Moffatt
Chris Carpenter
194 : 185
Gareth Wakeford

1st Round: Lincolnshire – Somerset
Robert Hall
343 : 201
Brian Harvey
Dean Manders
288 : 182
Mike Allen
Branson Hoole
253 : 213
Justin Cole

Plate Quarter Finals: Cambridge A – Cambridge B
Jimmy Chambers
310 : 150
Michael White
Ivan Chambers
254 : 245
Greg English
Martin Gawthrop
244 : 216
Ron Agnew

Plate Quarter Finals: Cornwall – Devon
Geoffrey Lingard
293 : 188
Andy Luke
Chris Mitchell
308 : 192
Steve Canniford
Charlie Gay
299 : 232
Bill Andress

Plate Quarter Finals: Northamtonshire – Suffolk B
Matthew Sutton
300 : 67
Sam Salter
Malcolm Lax
163 : 250
Richard Gammon
Brian Dix
185 : 128
Steve Gammon

Plate Quarter Finals: Somerset – Middlesex
Brian Harvey
383 : 183
Michael Wright †
Mike Allen
270 : 203
Brian Moffatt
Justin Cole
206 : 181
Gareth Wakeford

Plate Semi Finals: Cambridge A – Cornwall
Jimmy Chambers
233 : 181
Geoffrey Lingard
Ivan Chambers
332 : 233
Chris Mitchell
Martin Gawthrop
240 : 229
Charlie Gay

Plate Semi Finals: Somerset – Northamtonshire
Brian Harvey
214 : 230
Matthew Sutton
Mike Allen
277 : 145
Malcolm Lax
Justin Cole
243 : 148
Brian Dix

Plate Final: Somerset – Cambridge A
Brian Harvey
321 : 173
Jimmy Chambers
Mike Allen
298 : 207
Ivan Chambers
Justin Cole
278 : 195
Martin Gawthrop

1st Round: Suffolk A – Cambridgeshire A
Scott Nevard
205 : 150
Jimmy Chambers
Steve Springham
177 : 231
Ivan Chambers
Steven Kerr
236 : 225
Martin Gawthrop

1st Round: Teesside – Cornwall
Darren Kell
329 : 98
Geoffrey Lingard
Mark Hatton
284 : 206
Chris Mitchell
Billy Bousfield
197 : 268
Charlie Gay

1st Round: Yorkshire A – Cambridgeshire B
Stephen Crosland
334 : 160
Michael White
Richard Lodge
238 : 181
Greg English
Tony Clegg
243 : 169
Ron Agnew

1st Round: Yorkshire B – Suffolk B
Ronnie Haigh
181 : 161
Sam Salter
Matthew Peaker
333 : 132
Richard Gammon
Richard Bowes
313 : 96
Ray Fradley


Return to Tournament List
Select Player 2

Copyright 2017 billiard-junkies.org - All rights reserved.
Flag icons by Icondrawer.

Imprint

Felix Knoll | redphex@redphex.net
2380 Perchtoldsdorf | Austria