Rating List
Points / Hour List
Tournament List
Player / Country List

Select Player 1

County Team Championship 2004 - 2004-12-19

1st Round: Cambridgeshire – Lincolnshire B
Matt Willard
279 : 115
Michael Johnson
Jimmy Chambers
285 : 198
Branson Hoole
Ivan Chambers
264 : 276
Rob Childs

1st Round: Cornwall – Merseyside
Steve Downing
212 : 220
John O’Brien
Chris Mitchell
229 : 206
Ken Jones
Charlie Gay
281 : 175
Dennis Marr

Quarter Finals: Cornwall – Kent
Steve Downing
312 : 189
Chris Carpenter
Chris Mitchell
321 : 126
Robert Shanks
Charlie Gay
205 : 190
Andy Phillips

Quarter Finals: Lincolnshire A – Cambridgeshire
Robert Hall
193 : 262
Matt Willard
Alan Edmonds
247 : 162
Jimmy Chambers
Jamie Green
240 : 234
Ivan Chambers

Quarter Finals: Teesside – Somerset
Billy Bousfield
232 : 271
Mike Allen
Darren Kell
243 : 181
Justin Cole
Mark Hatton
254 : 221
Brian Harvey

Quarter Finals: Yorkshire – Hampshire
Bob Patterson
273 : 175
John Mullane
Richard Lodge
278 : 192
David Burgess
Stephen Crosland
212 : 218
Terry Azor

Semi Finals: Lincolnshire A – Cornwall
Robert Hall
369 : 197
Steve Downing
Alan Edmonds
229 : 344
Chris Mitchell
Jamie Green
339 : 174
Charlie Gay

Semi Finals: Teesside – Yorkshire
Mark Hatton
249 : 176
Stephen Crosland
Darren Kell
198 : 226
Bob Patterson
Billy Bousfield
258 : 270
Richard Lodge

Final: Teesside – Lincolnshire A
Mark Hatton
280 : 175
Robert Hall
Billy Bousfield
258 : 195
Alan Edmonds
Darren Kell
261 : 164
Jamie Green

1st Round: Hampshire – Norfolk B
John Mullane
249 : 100
Alan Cheetham
David Burgess
289 : 158
Nathan Mann
Terry Azor
348 : 115
Peter Crisp

1st Round: Lincolnshire A – Middlesex
Robert Hall
371 : 178
Michael Wright †
Alan Edmonds
289 : 251
Brian Moffatt
Jamie Green
340 : 154
Jerry Conba

Plate Quarter Finals: Derbyshire – Kent
Jim McCann
359 : 134
Andy Phillips
David Rees
192 : 99
Robert Shanks
Graham Sutton
116 : 245
Neil Jeffries

Plate Quarter Finals: Lincolnshire B – Middlesex
Michael Johnson
195 : 250
Michael Wright †
Branson Hoole
292 : 233
Brian Moffatt
Rob Childs
309 : 152
Jerry Conba

Plate Quarter Finals: Norfolk A – Suffolk
Jamie Edwards
277 : 136
Steve Springham
Phillip Welham
359 : 180
Scott Nevard
David Nichols
232 : 374
Phil Mumford

Plate Quarter Finals: Merseyside – Norfolk B
Dennis Marr
287 : 137
Peter Crisp
Ken Jones
144 : 217
Nathan Mann
John O’Brien
235 : 145
Alan Cheetham

Plate Semi Finals: Derbyshire – Merseyside
Jim McCann
285 : 137
John O’Brien
David Rees
156 : 149
Ken Jones
Graham Sutton
139 : 228
Dennis Marr

Plate Semi Finals: Lincolnshire B – Norfolk A
Michael Johnson
275 : 210
Phillip Welham
Branson Hoole
233 : 237
Jamie Edwards
Rob Childs
285 : 257
David Nichols

Plate Final: Derbyshire – Lincolnshire B
Jim McCann
388 : 70
Michael Johnson
David Rees
279 : 72
Branson Hoole
Graham Sutton
150 : 333
Rob Childs

1st Round: Somerset – Suffolk
Mike Allen
223 : 302
Phil Mumford
Justin Cole
229 : 181
Scott Nevard
Brian Harvey
314 : 140
Steve Springham

1st Round: Teesside – Derbyshire
Darren Kell
156 : 190
Jim McCann
Mark Hatton
203 : 136
David Rees
Billy Bousfield
203 : 162
Graham Sutton

1st Round: Yorkshire – Norfolk A
Stephen Crosland
302 : 165
Phillip Welham
Richard Lodge
267 : 202
Jamie Edwards
Bob Patterson
242 : 248
David Nichols


Return to Tournament List
Select Player 2

Copyright 2017 billiard-junkies.org - All rights reserved.
Flag icons by Icondrawer.

Imprint

Felix Knoll | redphex@redphex.net
2380 Perchtoldsdorf | Austria