Rating List
Points / Hour List
Tournament List
Player / Country List

Select Player 1

County Team Championship 2003 - 2003-12-07

1st Round: Cheshire – Norfolk B
Norman Routledge
277 : 126
Ian Dennis
Tony Done
335 : 158
Gary Lewis
Paul Dunning
369 : 149
Jim Temple

1st Round: Cornwall – Lincolnshire B
David White
286 : 144
Derek Tinkler
Steve Downing
315 : 154
Dean Manders
Charlie Gay
201 : 235
Arthur Reeve †

1st Round: Derbyshire – Somerset
Jim McCann
192 : 175
Justin Cole
David Rees
217 : 199
Brian Harvey
Jamie Bodle
234 : 174
Michael White

Quarter Finals: Cheshire – Lincolnshire A
Norman Routledge
266 : 284
Robert Hall
Tony Done
204 : 208
Michael Johnson
Paul Dunning
342 : 134
Branson Hoole

Quarter Finals: Derbyshire – Cornwall
Jim McCann
239 : 200
David White
David Rees
231 : 185
Steve Downing
Jamie Bodle
213 : 260
Charlie Gay

Quarter Finals: Hampshire – Yorkshire
John Mullane
263 : 219
Stephen Crosland
Terry Azor
264 : 205
Tony Clegg
Paul Adams
195 : 129
Richard Lodge

Quarter Finals: Norfolk A – Middlesex
Phillip Welham
300 : 212
Michael Wright †
Fos Wilson
252 : 193
Brian Moffatt
Gavin Lewis
201 : 190
Steve Russell

1st Round: Hampshire – Cambridge A
John Mullane
245 : 174
Jimmy Chambers
Terry Azor
293 : 126
Matt Willard
Paul Adams
150 : 211
Tony Henke

Semi Finals: Derbyshire – Cheshire
Jim McCann
286 : 136
Norman Routledge
David Rees
248 : 149
Tony Done
Jamie Bodle
216 : 274
Paul Dunning

Semi Finals: Norfolk A – Hampshire
Phillip Welham
301 : 221
John Mullane
Fos Wilson
224 : 182
Terry Azor
Gavin Lewis
224 : 174
Paul Adams

Final: Derbyshire – Norfolk A
Jim McCann
295 : 126
Phillip Welham
David Rees
225 : 135
Fos Wilson
Jamie Bodle
281 : 195
Gavin Lewis

Plate Quarter Finals: Cambridge B – Lincolnshire B
Ivan Chambers
128 : 101
Derek Tinkler
Michael White
138 : 105
Jamie Barker
Keith Lloyd
98 : 101
Arthur Reeve †

Plate Quarter Finals: Cambridge A – Devon
Jimmy Chambers
159 : 51
Geoff Setter
Matt Willard
188 : 118
Steve Canniford
Tony Henke
127 : 133
Bill Andress

Plate Quarter Finals: Lincolnshire A – Norfolk B
Robert Hall
177 : 92
Ian Dennis
Michael Johnson
195 : 68
Gary Lewis
Brian Hoole
114 : 106
Jim Temple

Plate Quarter Finals: Somerset – Kent
Justin Cole
118 : 104
Chris Carpenter
Brian Harvey
159 : 80
Robert Shanks
Michael White
121 : 89
Andy Phillips

1st Round: Middlesex – Cambridge B
Michael Wright †
271 : 299
Ivan Chambers
Brian Moffatt
284 : 202
Michael White
Steve Russell
232 : 213
Keith Lloyd

Plate Semi Finals: Lincolnshire A – Cambridge B
Robert Hall
173 : 158
Ivan Chambers
Michael Johnson
179 : 66
Michael White
Branson Hoole
144 : 105
Keith Lloyd

Plate Semi Finals: Somerset – Cambridge A
Justin Cole
80 : 124
Jimmy Chambers
Brian Harvey
207 : 87
Matt Willard
Michael White
143 : 71
Tony Henke

Plate Final: Somerset – Lincolnshire A
Justin Cole
97 : 131
Robert Hall
Brian Harvey
130 : 99
Michael Johnson
Michael White
150 : 71
Branson Hoole

1st Round: Norfolk A – Kent
Phillip Welham
366 : 195
Chris Carpenter
Fos Wilson
224 : 127
Robert Shanks
Gavin Lewis
275 : 108
Ray Green

1st Round: Yorkshire – Devon
Stephen Crosland
411 : 122
Geoff Setter
Bob Patterson
270 : 172
Steve Canniford
Richard Lodge
223 : 292
Bill Andress


Return to Tournament List
Select Player 2

Copyright 2017 billiard-junkies.org - All rights reserved.
Flag icons by Icondrawer.

Imprint

Felix Knoll | redphex@redphex.net
2380 Perchtoldsdorf | Austria